SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dryckeskanna 11119136
nr 1111 9136
Dryckeskanna
silver, förgylld insida, 1903, höjd: 15 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 29 maj 2017
kl 19:34:10
29/5 19:29:09
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver